Balandžio 26-ąją, šeštadienį, nuo vidurdienio iki vidurnakčio Vilniue PIN – Pasaulinė Intelektinės Nuosavybės – diena. Nuo 13 valandos prie UMI atsidaro meno rinka.

Užupio Respublikos konstitucija skelbia žmogaus, taigi ir menininko, teisę į karštą vandenį, šildymą žiemą ir čerpių stogą. Respublikos simbolis – ranka su kiaura ertme delne – skelbia laisvą energijų judėjimą. Kaip tai suderinti?

– 4 valandų trukmės performanse menininkai pristato savo intelektualius produktus ir turi teisę jais dalintis, keistis arba parduoti.
– Performanso metu menininkas yra laisvas intelektualiai arba emociškai reaguoti į rinką: sukurti naują i-produktą, keisti perleidimo sąlygas, sukurti naują veikimo rinkoje metodą.
– Performanso pabaigoje menininkas pateikia ataskaitą, kiek ir kokių i-produktų buvo išdalinta / iškeista / parduota pagal savo asmeninę apskaitos sistemą. Ataskaita yra vieša, ji pateikiama www.umi.lt.
– Išradę naują veikimo rinkoje metodą turi teisę jį užpatentuoti.

Dalyvauja: Marius Abramavičius, Absurdo idėjos, Agnes Indre, Paulius Arlauskas, Solveiga Gutautė, Ignas JuzOKas, Piotras Kostinas, Algimantas Lekevičius, LT identity, Rasa Mekuškaitė, Rūta Petronytė, Artūras Rožkovas, Gražina-Aleksandra Škikūnaitė, Vygantas Vėjas, Irena Žukauskytė ir kiti.

Užupio meno inkubatorius