Gegužės 17 d. – birželio 10 d. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ – pirmoji tarptautinio pinhole fotografijos projekto „Žaidžiame klases” paroda. Atidarymas gegužės 17 d. 18 val.

Pinhole fotografijos rūšį pristatantis tarptautinis projektas „Žaidžiame klases” planuoja apimti parodų ciklą Lietuvoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse. Pirmoji projekto paroda, apjungusi fotografų iš Lietuvos, Baltarusijos, Italijos, Austrijos, Ukrainos ir Rusijos darbus, šių metų sausį jau buvo pristatyta Minsko publikai Baltarusijos kino istorijos muziejaus galerijoje, o dabar atkeliavo į Vilnių. Projekto koncepcijos ir parodų ekspozicijų kūrimo metu iš dalies panaudota Julio Cortazar romano „Žaidžiame klases” struktūra. Projektas susidės iš penkių teminių parodų („knygų”), tarpusavyje susijusių tik fotografinio atvaizdo gavimo būdu. Parodoje pristatyta daugiau kaip 140 darbų, įskaitant serijas, sukurtas naudojant analoginės spaudos technologija. Projektas „Žaidžiame klases” grindžiamas požiūriu, jog pinhole fotografija yra ne tik ir ne tiek technologinis metodas, bet pirmiausia autorinės išraiškos priemonė. Pinhole fotografijai būdingos unikalios savybės, kurios pasireiškia fotografavimo procese ir nuotraukose, gautose kaip jo rezultatas. Tai  pinhole fotografiją daro patrauklią fotografams ir žiūrovams.

Pirmosios parodos tema – Žmogus.

Projekto dalyviai: Aleksandra Šanovič, Aleksej Iljin, Aleksej ir Svetlana Chvorastjanovai, Anton Bočkanov, Artūras Meškauskas, Aušra Barysienė, Diana Pankova, Evaldas Jansas, Igor Briakilev, Ilja Moskovec, Inga Dinga, Irina Popkova, Ivan Samovarov, Margarita Senkova, Marija Bone, Nadežda Chramova, Jevgenij Glušenj, Jevgenij Goravskij, Jurij Gorovik, Raimundas Bernadickas, Ramūnas Danisevičius, Saulius Slavinskas, Sergej Petrenko, Svemart, Vadimas Šamkovas, Vasilij Kiseliov, Viktor Senkov, Žilvinas Kropas. Projekto ideja: Viktor Senkov (Baltarusija). Kuratoriai: Viktor Senkov, Natalja Patorskaja (Baltarusija); Ramūnas Danisevičius, Inga Dinga (Lietuva).

Projekto informacija internete: https://www.facebook.com/groups/pinholeby/

Užupio meno inkubatorius