Laikas apie pasaulį, kuriame gyvensime rytoj pakalbėti garsiai. Parodos pavadinimas parinktas ne atsitiktinai – 2013 11 25 prasideda vartojimo kultūros REVOLIUCIJA.

Jurgita Jakubauskaitė, viena pirmųjų Vilniuje atidariusi atviras kūrybines „antrarūšio dizaino“ dirbtuves, kitokio dizaino studijos „Absurdo idėjos“ įkūrėja. Jau ketvirtus metus kuria originalaus dizaino daiktus, naudojant antrines žaliavas ir tai ką kiti nurašo į šiukšles. Pasitelkus absurdą apvilktą idėjomis, Jurgitos dirbtuvėse iš elementarios šiukšlių krūvos kyla originalūs šviestuvai, baldai, interjero detalės, rankinės, aksesuarai ir daugybė kitokių jau prisikėlusių gyventi naujame pavidale ir funkcijoje daiktų.

 

Jurgitos gyvenimo ir kūrybos filosofiją puikiai atspindi Albert Camus žodžiai: “ … aš reikalauju iš absurdo kūrybos to paties, ko reikalavau iš absurdo mąstymo – maišto, laisvės ir įvairovės“. Kaip ir gyvenime, taip ir kūryboje Jurgita neturi jokių stereotipų, normų ir laužo visus rėmus, trukdančius mąstyti laisvai ir kūrybiškai. Savo darbais ji nebando nustebinti … jos tikslas yra įrodyti, kad nėra nieko neįmanomo, tiesiog reikia išlipti iš standartų dėžės, kad pamatytum, juk galimybės yra tokios pat beribės kaip ir fantazija. Naujosios kartos „alchemikės“ rankose PET tara virsta murano stiklu, sudėvėti džinsai – kaklaraiščiais, rankinėmis, papuošalais, o metalinės pakabos – įspūdingais šviestuvais. Daugybė vartojimo nurašytų daiktų Jurgitos dirbtuvėse prisikelia, kad vėl gyventų ir džiugintu naujuosius savininkus.

Jurgita Jakubauskaitė: „Man nėra skirtumo su kokia medžiaga dirbti. Rezultatas dažnai būna netikėtas, būtent dėl to, kad aš mažiausiai galvoju ar ta žaliava yra tinkama“.

Biografija:

Jurgita gimė viename Vilniaus priemiesčių – Grigiškėse. Nuo vaikystės geriausiais draugais buvo atsuktuvas ir plaktukas. Būdama smalsiu vaiku ikimokykliniame amžiuje jau spėjo susipažinti su daugeliu daiktų iš vidaus. Vėliau atsirado poreikis ne tik „pažinti“ bet ir kurti. Jokių dailės mokyklų nelankiusi, paauglystėje nusprendė studijuot architektūrą. Po vienerių metų pasiruošimo jau sėdėjo VGTU architektūros fakulteto suole, o kiek vėliau gavus architektūros studijų bakalauro diplomą pasuko kitų – neribotos kūrybinės laisvės ir beribės fantazijos keliu.

Šiuo metu ant sienos puikuojasi ne tik studijų diplomas, bet ir diplomas už geriausią verslo idėją, daugybė padėkų ir visai neseniai atsirado diplomas už geriausią kovos su klimato kaita sprendimą Lietuvoje, įteiktas Europos Komisijos.

2013 lapkričio 25 – 29 dienomis kviečiame į Užupio meno inkubatoriaus parodų salę „Galera“ (Užupio g. 2a) įvertinti Jurgitos kūrybą ir susipažinti su pačia menininke.

Užupio meno inkubatorius