Rugsėjo 25 d.–spalio 5 d. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje ,,Galera“ –  Rūtos Ostrovskajos personalinė tapybos paroda ,,Lygiai 4 arba 5 paveikslai“. Atidarymas rugsėjo 25 d. 18 val.

,,Kolegė Rūta Ostrovskaja ir pati, aišku, galėjo parašyti ne vieną sakinį apie savo tapybos parodą, bet gal maloniau, kai apie kūrybą pasisako draugai, bendražygiai, o ir iš šono jiems kiek kitaip matyti.
Dailėtyrininkė, menininkė, kalbų žinovė yra daugiabriaunė asmenybė, kuriai vien tik verbalinės raiškos niekaip nepakanka, todėl dažnai imasi teptuko, plunksnos, dažų, gali nuspalvinti ir atgaivinti net kiekvieno neįdvasinto daikto, objekto paviršių.
Kamerinėje tapybos darbų parodoje matome tik penkias drobes, atrodo, kad tai abstrakti, apvalyta nuo detalių bei simbolikos raiška, bet taip pasirodo tik iš pirmo žvilgsnio.
Pilkas, švininio dangaus spalvos stačiakampis – tai kasdienybės langas, iškylantis iš vizionieriškų reminiscencijų dimensijų, stoglangis, už kurio plaukia debesys, į kurį barbena lietus, šiaurietiškas, gana niūrus lietus.
Sidabru ir auksu blykčiojantys paveikslai taip pat turi prisirišimo taškus prie horizonto, menamo, gal išsilenkiančio į parabolę, gal judančio minčių arba traukinio greičiu, kažkur į ateitį, kur mirguliuoja dar nematyti peizažai, istorijos, kur erdvė prisipildo sakralaus laukimo ir vilčių, kur menamoje erdvėje, abstrahuoti potėpiai pavirsta daugiaaukščių kontūru, keistai šviesuojančiu besileidžiant saulei, kur rudenėjančiame peizaže kažkur toli šmėžuoja greitaeigis traukinys, o virš jo gilus rudenio dangus, kur daug properšų į kitą erdvę, kitą pasaulį, kitą kasdienybę, kurį dar tik laukia, kuri dar bus ir dar bus nutapyta…
Su gimtadieniu, Rūta!“
Kolegė, dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-L.

Užupio meno inkubatorius