„Sanskritik Mandala VI“ – jau šeštą kartą Vilniuje rengiamas Indijos ir Lietuvos kultūros mainų projektas. Jo pavadinimas išvertus iš hindi kalbos reiškia „kultūrinį ratą“, kuris simboliškai atspindi ir šios iniciatyvos  siekį – užmegzti dviejų skirtingų kultūrų dialogą, įkvėpti menininkus ir pristatyti Indijos meno tendencijas  ir praktikas Lietuvos auditorijai.

Ar ką nors žinote apie Mumbajaus kino industriją? Ar esate bandę rašyti sanskrito kalba?  Ar norėtumėte įsijausti į klajoklio piemens kasdienybę? Iki rugsėjo 9 d. vyksiantis projektas kviečia lankytojus į įvairiose Vilniaus kultūrinėse erdvėse vykstančias paskaitas, parodą, kūrybines dirbtuves bei kitus susitikimus. Jų metu patirsite dalelę Indijos ir jos atspindžius tradiciniuose, moderniuose ir, žinoma, lietuviškuose kontekstuose.

Vienas projekto akcentų – jungtinė menininkų darbų paroda „Meno kodas“ atsivers  rugpjūčio 27 d. 19 val.Užupio meno inkubatoriaus erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Čia bus pristatomi projekto metu sukurti Indijos ir Lietuvos menininkų darbai.

Tarpdisciplininė menininkė Biluka Nirmala parodoje dalyvaus su darbais, kurie tiek savo medžiagiškumu, tiek simboliais vaizduoja pasaulio harmoniją. Navjot Sohal, į architektūros bei juvelyrikos subtilybes pasinėrusi skulptorė, šį kartą savo kūryboje atrado ir lietuviškų elementų. Jau keletą metų mūsų šalyje gyvenanti menininkė Likhita Mahajan-Kriščiukaitienė pristatys Lietuvos ir Indijos ryšį simbolizuojantį darbą, kuris kalba apie vidinius konfliktus bei kūno ir minties supriešinimą. Skulptorius Alak Jyoti Pathak savo tapyba atskleis gyvenimo Lietuvoje ir Indijoje patirtis, o fotografė Jovita Ambrazaitytė kvies susipažinti su Indijoje gimusių cianotipijos eksperimentinių darbų serija.

Šių metų „Sanskritik Mandala“ renginių ciklas apims ne tik Vilnių – rugsėjo 2–9 d. planuojami ir projekto dalyvių kultūriniai vizitai į Rygą bei Taliną.

Projekto renginiai Lietuvoje:

rugpjūčio 21 d. 18 val. dokumentinis filmas „Rojaus piemenys“ kino centre „Skalvija“;

rugpjūčio 27 d. 19 val. Indijos ir Lietuvos menininkių parodos atidarymas Užupio meno inkubatoriaus  „Galeroje“;

rugpjūčio 29 d. vieša paskaita Vilniaus universitete su Deimantu Valančiūnu;

rugpjūčio 30 d. vieša paskaita (anglų k.) su dr. Nirmala Biluka;

rugsėjo 1 d. 14 val. sanskrito dirbtuvės su Gabija Vosyliūte.

Projektą organizuoja VšĮ „Kūrybos ratas“ (Lietuva) ir „Parivartan Assam“ (Indija).

Daugiau informacijos:

www.kurybosratas.com

www.facebook.com/thecircleofcreation

Užupio meno inkubatorius