Gruodžio 19 d. (trečiadienį) 17 val. Užupio meno inkubatoriaus erdvėje „Magnetai ir stebuklai“ (Užupio g. 2A) atidaroma fotomenininko Sauliaus Paukščio darbų paroda. Joje pristatomas Van Dyke Brown technika atspaustų Užupio atvaizdų rinkinys.

Saulius Paukštys – fotografas, pastaruoju metu vystantis senovinę XIX a. Van Dyke Brown fotografijos techniką. Ja išgaunami atvaizdai labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi. Kiekvienas toks atspaudas – vienetinis ir unikalus. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros, daugiaplanių struktūrų šešėliai.

Tai – savotiškas alchemiškas laiko mašinos modelis: kelios dozės Užupio atvaizdų, kuriuose praeitis (senovinė technologija) susipina su dabartimi (fotografavimo momentas). Tai sukonstruoja unikalų vaizdą, kuris turi ir istorinio vyksmo užtaisą, ir fotografijai būdingą dabarties liudijimo, unikalaus laiko momento konservavimo faktą. Pats šių fotografinių paveikslų spausdinimo procesas reiškia, kad kiekvienas atspaudas yra vienetinis ir unikalus, o popieriaus faktūra atspaustą vaizdą priartina labiau prie grafikos nei prie fotografijos.

Kviečiame patyrinėti ir pasigrožėti šiais beveik šimtmečiu atgal sugrąžinančiais Užupio vaizdais, jo paslaptingais ženklais, faktūrų ir atspalvių subtilybėmis.

Fotodarbų rinkinys paruoštas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe ir „GPH Vilnius“.

Užupio meno inkubatorius