Penktadienį, birželio 20 dieną, 20 val. Užupio galerijoje Galera atidaroma Užupio meno inkubatoriaus rezidentės Solveigos Gutautės paroda „Afrodiziakas“.

Po parodos pavadinimu slypi reikšmė, individualiai sudėliojama iš savų emocinių dirgiklių, slaptų troškimų bei ieškomų malonumų. Pasitelkusi koliažo techniką Solveiga Gutautė nagrinėja socialines problemas, bandydama atsakyti į klausimus, kas svarbiausia šiuolaikinės moters gyvenime.

Tikriausiai kiekviena jau užaugusi mergaitė, pamena savo vaikystės lėles, joms darytas sukneles bei  priskiriamus vaidmenis. Laikas bėga, bet mergaitės lieka mergaitėmis, susikuriančiomis naujas lėles savo žaidimams. Skudurines Onutes pakeičia žiniasklaidos brukamos reklaminės gražuolės, popierinės moterys tobulais kūnais, siūlančios grožio prekes ir viliojančios akį tol, kol mainais į gražų kūną, mes suvartojame viską, ką jos siūlo. Jos reklamuoja majonezą, o mes žiūrime joms į akis ir matome save su tobulomis šlaunimis ar krūtine. Paradoksalu, tačiau šalia žiniasklaidos popierinių gražuolių kartais mes pačios pasijaučiame kaip praeities Onutės.

Šiuose koliažuose neįprasta yra tai, kad kiekviename darbe matome pačios menininkės vis kitokį portretą, įprasminantį asmenybės daugialypiškumą. Pasak pačios autorės, ją domina savęs ir reklaminės žiniasklaidos erdvės analizė, o siekiant tai pabrėžti, visuose koliažuose ji panaudoja savo veido ir kūno dalis. Visi darbai, spinduliuojantys charaketringą moteriškumą, skatina susimąstyti apie šiuolaikinės moters kuriamą tapatumą žiniasklaidos priemonėmis, kokią istoriją skaitys būsimos kartos, kokį kultūrinį palikimą joms perduodame.

Kiekvienas darbas jautriai paliečia ir kiekvienam individualiai kelia aktualius klausimus. Ši paroda – kūrybinis afrodiziakas, suviliojantis žiūrovo protą, jausmus ir vaizduotę.

Paroda veiks iki liepos 17 dienos.

Darbo laikas I-V 11-17h VI, VII 12-17h

Užupio meno inkubatorius