No description available.

Šiaudas – labai paprastas, žemiškas, gamtiškas, tačiau ir daugybę gilių, dvejopų prasmių įkūnijantis objektas.

 

Vasarą jis siūbuoja įkaitusiuose javų laukuose, o žiemą, švytėdamas auksu, nugula ant Kūčių stalo, kur simbolizuoja antgamtiškus, tradicinius baltų burtus. Žiemos švenčių laikotarpiu gležnas ir trapus šiaudas taip pat transformuojamas į dailius geometrijos tūrius – šiaudinius sodus, kurie savo meditatyviu sūkuriavimu skleidžia gerą energiją, darną, bendrystę ir kelia mūsų žvilgsnius aukštyn.

 

Nors sakoma, kad viltis miršta paskutinė, bet ir jos netekę visada galime griebtis šiaudo. Tai paskutinė pasąmonės gelbėjimosi funkcija, kai sąmonė jau yra nuleidusi rankas. Gyvenimo srovei nenumaldomai mus nešant nepamirštame, kad visada galime dairytis šiaudo, nes trapiuose ir iš pažiūros nevertinguose dalykuose dažnai užslėpta didžioji stiprybė ir pokyčių galia.

Gruodžio 8-31 d. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje (Užupio g. 2A) geometriniai šiaudų motyvai atgys grupinėje juvelyrikos parodoje „Šiaudas“. Čia galėsite išvysti Užupio Meno Inkubatoriuje reziduojančių juvelyrų ir VDA Telšių fakultetų alumnų darbus.

Gruodžio 8 d. 18 val. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje (Užupio g. 2A) taip pat laukiame Jūsų parodos atidarymo renginyje!
Užupio meno inkubatorius