Susipažinkite su Morta Jonynaitė – Užupio meno inkubatoriaus rezidente ⭐️

Jos kuriami darbai kiek skiriasi nuo įprastų paveikslų, juose vyrauja tekstilė ir neatsitiktinai, nes mergina yra baigusi tekstilės studijas Amsterdame, Gerrit Rietveld Akademijoje ?Mortos kūrybiniai projektai kuriami kompleksiškai, lyg iš kelių istorijų, kurios remiasi teoriniais ir materialiais tyrimais. Ji sutelkia dėmesį į dalykus, kurie yra mažiau pastebimi ir suvokiami, tam, kad sukurtų naujas istorijas, kurios pranoktų jau esamą tikrovės suvokimą. Taigi, M. Jonynaitė koncentruojasi į amatus ir tekstilę bei tuo vedina, kuria meno kūrinius, kurių kiekvienas turi ir kompleksišką ir visuminę reikšmę.
#UMIrezidentai rubrikoje 3 sakiniai, kuriuos užbaigė Morta:
„Mano planas 2022-ieji yra išmokti planuoti laiką taip, kad būtų balansas tarp darbų ir kūrybos. Nusimato ilgi projektai po kurių ruošiuosi parodai. Joje pristatysiu kūrinį apie gėdą ir pavydą, gal ir šias būsenas pavyks pažaboti…“
„Pirmasis mano kūrinys – vaikystėje lankiau dailės būrelį, kuriame nutapiau japonę. Šis darbas iškeliavo į fondus ir niekada negrįžo, gal dėl to, kad daugiau nepamačiau taip ir įsiminė.“
„Šiuo metu svarbiausias kūrinys – „Innocence Becomes Sharks“. Tai kūrinys apie erdvę tarp jūros ir kranto, ramybės paieškas katastrofų akivaizdoje. Supratau, kad ši instaliacija veikia, kai viena moteris paklausė, ar galėtų viduje žindyti vaiką ir prisėdo šalia „Ruonio griaučių“.
Nuotraukoje: fragmentas iš instaliacijos „Innocence Becomes Sharks“
Užupio meno inkubatorius