#UMIrezidentai rubrikoje – Simona Rukuižaitė.

Simona reziduoja Užupio g. 2A, čia, savo studijoje, ji kaupia ne ką kitą, o akmenis, jei tiksliau – uolienas. ?Visgi, tai ne šiaip kolekcija, o neatsiejama jos kūrybos dalis. Simona užsiima tarpdisciplininiu menu. Ji iš įvairių medžiagų renka pigmentus, kurie vėliau tampa dažais, o šie – meno kūriniais. Tokios technikos pagalba galima sudaryti net Lietuvos uolienų spalvų gamą, kuri, kaip jau įrodė Simona, yra tikrai spalvinga. Jos kūrybos procesai susideda iš keleto etapų ir gali priklausyti nuo sezono. Šiltuoju metų laiku, esant palankesnėms sąlygoms yra surenkamos medžiagos, žiemą būna puikus metas pigmentų gavybai, o pavasarį jau gali gimti menas.???
Štai tokia, unikaliu kūrybos procesu kurianti menininkė, reziduoja Užupio meno inkubatoriuje.
#UMIrezidentai rubrikoje 3 Simonos sakiniai:
Mano planas 2022-iesiems – personalinė paroda rudenį.
Pirmasis mano kūrinys – vaikystėje daug laiko praleidau mokydamasi origami meno. Kruopščiai lankstydavau kiekvieną plono popieriaus kampelį, su laiku pereidavau prie vis sudėtingesnių formų.
Šiuo metu svarbiausias mano kūrinys – neseniai baigiau archyvuoti pigmentus ir medžiagas, surinktas Maltoje – dabar ruošiu juos naujam tapybos kūrinių ciklui.
Užupio meno inkubatorius