Gruodžio 3 d. 19 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera“ (Užupio 2 a). Paroda veiks iki gruodžio 8 d.

Galerijoje „Galera“ – tradiciniu tapusio Užupio renginių ciklo „Vėjo dienos“ dalis. „Urticomanijoje“ Gydytojas Alfredas Maruška, Vilniaus dailės akademijos absolventė Rasa Jundulaitė bei natūralios kulinarijos puoselėtoja Daiva Vilbikienė papasakos apie gerai pažįstamos, tik nepelnytai primirštos dilgėlės vaistines, maistines bei kitas taikomąsias savybes. Vis dėlto į šį augalą žvelgsime ne tik iš praktinės pusės – renginio metu bus pristatyta ir Rasos Jundulaitės fotografijų ciklo „XII+I“ paroda. O dilgėlių arbata ne tik suteiks vitaminų bei mineralų, bet ir sušildys, įkvėps bendrauti bei nebijoti vėjo.

Paskaitos:
Alfredas Maruška – „Dilgėlė kaip vaistas ir kitos naudingosios jo savybės“.
Rasa Jundulaitė – „Dilgėlių pluoštinės ir ekologinės savybės, tradiciniai apdorojimo būdai bei šiuolaikinių technologijų eksperimentiniai taikymai. Naujų pluošto gavimo ir panaudojimo sričių paieškos“.
Daiva Vilbikienė – „Dilgėlė virtuvėje“.

Paroda:
Rasos Jundulaitės  fotografijų ciklas „XII+I“ – tai bandymas pažinti šį augalą ne tik per pojūčius, bet ir iš konceptualiosios pusės. H. K. Anderseno „Laukinėse gulbėse“ ir kitose jo pasakose esantis rūbo kaip apsaugos formos motyvas paskatino autorę iš naujo persvarstyti ribos tarp mūsų pačių ir mus saugančių kodų trapumo. Fotografijose atsiskleidžiantys faktūriniai dilgėlių siūlų įspaudai – tai metaforinis rūbas, atliekantis savo funkciją tik tol, kol laikosi įspaudas. Nutrūkus šiai apsaugai, liekame vieni su savimi, nuogai ir be priedangos išgyventi tylos bei išsigryninimo ritualą.

Arbata:                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Tomo anglimi kaitinamas virdulys (samovaras).                                                                                                                                                                                                                                                     Karštas, stebuklų pilnas gėrimas iš dilgėlių lapų ir šaknų. Užteks visiems!

Renginį pristato ir veda menininkė Rasa Mekuškaitė.

Užupio meno inkubatorius