Nuotrauka: Samvelas Gandžumianas

Rugsėjo 30 d. 14 val.  Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A).

Jau keturioliktą kartą rengiamas Užupio pleneras penktadienį vėl užlies šį tapybiškiausią Vilniaus rajoną – spalvomis, kūrybiniu susikaupimu ir šurmuliu. Užupio meno inkubatoriaus „Galeros“ kieme ar greta tekančios Vilnelės pakrantėje – kiekvienas plenero dalyvis galės atrasti savo unikalią Užupio erdvę, būdą ją prakalbinti ir išguldyti į kūrinį. Laisviau pasijusti leis ir kūrybos procesas, nes šį kartą dalyvių neribos tradicinės priemonės. Šalia tapytojų sau vietą ras ir keramikos, fotografijos, instaliacijų, literatūros, judesio meno kūrėjai.

Tiesa, spalvų gama gali tapti tikru iššūkiu, nes šiemet Užupio plenero tema – balta. Vieną dieną truksiančio kūrybos proceso dalyviai telksis į baltos spalvos emociją, filosofiją ir raišką. Pasirinkta tema žymi ne tik naują požiūrį į plenerą bei kūrybą, bet ir Užupio meno inkubatoriaus naują sezoną. Dauguma plenere debiutuojančių menininkų yra Užupio meno inkubatoriaus rezidentai, o pristatyti plenero darbus simboliškai pasirinkta šiemet užgimusi „Galeros“ erdvė „Baltas kubas“.

Šeštadienį atidaromą plenero darbų parodą papildys ir gyva programa. Lankytojai bus kviečiami paklausyti jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyvių eilių ir išvysti projekto „Flow projects“ įkūrėjos Jolitos Vilčinskienės bei Indrės Giedraitytės judesio perfomansą, kurį lydės Vadimo Korotajevo projekto „Tai Humusic“ šviesos ir garso kompozicija.

Baltų drobių instaliacijos Balta virš Vilnelės autorius Samvelas Gandžumianas.

Užupio meno inkubatorius