Gegužės 30–birželio 11 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). Atidarymas gegužės 30 d. 18 val.

„Virtuvė. Magiška buitis“ – tai Paulinos Ružauskaitės instaliacija-kino dekoracija, kviečianti patirti neišvengiamą virtuvės magiją. Ši virtuvė tariamai egzistuoja viename Lietuvos daugiabučių, šviesų rytojų žadančiais 2003-iaisiais.

Jauskitės joje kaip namie – valgykite, gerkite, bendraukite, karaliaukite, atsipūskite, pabūkite… Virtuvė mums primena, kad svarbiausi žmogui yra du dalykai – šiluma ir saugumas.

Ši virtuvė – tai pusantrų metų trukusio meninio tyrimo rezultatas. Autorė bandė išsiaiškinti, kodėl virtuvėje rengiame geriausius spontaniškus vakarėlius, dalijamės paslaptimis ir net brandiname revoliucijas. Kodėl būtent ten, kur tuo pačiu metu verda puodai, tyška riebalai ir laukia neplauti indai?..
Atsakymų gali būti daug. Kai kurie jų sugulė į dienoraštį, kurį pamatysite ant šios virtuvės stalo. Bet geriausia, jei juos rasite patys. Šioje ar savo pačių virtuvėse.

Gegužės 30–31 d. visi, užsukę į virtuvę, bus filmuojami „slapta“ kamera. Nuo birželio 5 d. galėsite pamatyti iš šių scenų sukurtą trumpą vaizdo kūrinį.

Tad – prašom į virtuvę!

Užupio meno inkubatorius