Rugsėjo 13 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“ bus pristatoma japonų kūrėjo Tetsuo Kitamuros meninė instaliacija „Walk Along the Voice Without Body“.

Tetsuo Kitamura – Vilniuje pagal profesūros mainų programą reziduojantis vizualaus šiuolaikinio meno kūrėjas, tyrinėtojas ir Japonijos Gunma universiteto dėstytojas. Kurdamas piešinius, skulptūras ir instaliacijas Tetsuo įkvėpimo semiasi iš vietovių, kuriose apsistoja, istorijos, taip pat šių dienų socialinių problemų. Nuo balandžio mėnesio Tetsuo gyvena Lietuvoje ir ruošia meninę instaliaciją, kuria parodys, kaip jis interpretuoja Vilniaus miestą, remdamasis savo patirtimi ir Užupio istorija.

Menininkas iš Tekančios Saulės šalies Japonijoje rengia asmenines parodas, eksponuoja savo darbus Gunma modernaus meno muziejuje, Nakanojo ir Shibukawa miestų galerijose, muziejuose. Gyvendamas Lietuvoje Pakruojo sinagogoje surengė instaliaciją „Žiede skaidrus nušvito lašas…“, taip pat vedė paskaitas ir rengė japoniško meno – tapybos tušu, ukiyo-e medžio raižinių – dirbtuves Lietuvos edukologijos universitete, aplankė Žoromskio meno muziejų, Trakus, Kryžių kalną.

Tetsuo visą gyvenimą yra menininkas ir neužsiima kita veikla – sako, kad tai yra jo gyvenimo kelias ir daugiau jam nieko nereikia. Kurdamas meną jis tyrinėja aplink esančią aplinką, žmones, pasaulį, save.

Mes dažnai interpretuojame tolimąją Japoniją savaip, dažnai matome įvairius Tekančios Saulės šalies veidus, tačiau Tetsuo suteikia galimybę pamatyti, kaip Lietuvą interpretuoja japonai. Apsilankyk Tetsuo meninėje instaliacijoje ir sužinok, kokį įspūdį menininkui paliko Vilnius ir Užupio bohema!

Paroda veiks iki rugsėjo 23 d.

Užupio meno inkubatorius