arba Norėtume, kad būtum čia

Penktadienį, rugpjūčio 8 d. 17 val. Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“ savo darbus pristatys dailininkai iš Indonezijos. Iš Centrinės Javos, Semarango miesto kilę Debronzes ir Rudy Murdock šiuo metu yra Užupio meno inkubatoriaus rezidentai.

Pieštuku atlikti Debronzes darbai pasižymi phantasm-imaginary-disfigurement stilistika, o „nepriklausomas protestuotojas“ Rudy savo kūriniams naudoja įvairias technikas – koliažus, grafiką, tapybą. Abu menininkai savo darbuose jungia elementus iš realaus, sapnų bei fantazijų pasaulių ir suteikia jiems vizualią išraišką.

Kartu augę dailininkai yra geri draugai ir bendraminčiai. Abu jie – „Iron Maiden“ gerbėjai, patys groja ekstremalaus metalo grupėse, kuria plakatus bei albumų dizainą alternatyvios muzikos grupėms Indonezijoje, kitose Pietryčių Azijos šalyse, Šiaurės Amerikoje bei Europoje. Lietuvoje šie menininkai vieši nuo birželio mėnesio, kai Užupyje vyko festivalis „Anima Mundi“.

Debronzes (g. 1972) piešiniais tyrinėja realybės ir fantazijos pasaulių tamsiąsias puses. „Mano darbas – studijuoti,“ – sako jis ir kas rytą kruopščiai eskizuoja atskirus savo sapnų elementus. Debronzes darbams daug įtakos turėjo renesanso meistrai, modernistai Mauritsas Cornelis Escheras, Salvadoras Dali bei šiuolaikiniai menininkai kaip Derekas Riggsas ar fantastinio realizmo dailininkai Ernstas Fuchsas, Danas Seagrave’as, Krisas Kuksi.

Rudy Murdockas (g. 1973) dirba įvairiomis priemonėmis – tušu, kinišku tušu, pastelėmis, akrilu ir kt., – jį domina kiekvienos priemonės suteikiamos išraiškos galimybės, todėl savo darbuose jis neapsiriboja viena technika. Rudy nuolat stebi aplinką, o meno kūriniai jam lyg gyvenimo refleksija. Jo darbuose ryškėja visuomenės kritika, socialinės ir politinės problemos. „Menininkas yra atsakingas už visuomenę,“ – sako jis.

Paroda veiks rugpjūčio 8 – 13 dienomis.

Užupio meno inkubatorius