Liepos 28 d. – rugpjūčio 8 d. UMI galerijoje „Galera”.

Atidarymas: liepos 28 d. 18 val.

 „…Man patinka namuose sėdėti patamsyje, neįjungiant šviesos, ir žiūrėti, kaip pradeda švisti, kaip išnyra stalo kampas, iš pradžių vos vos, o po to vis daugiau ir daugiau. Tarsi iš naujo gimsti. Mes kažkur skubame, ir viskas praeina pro šalį. Per šurmulį nematome tikrojo gyvenimo…”

Fragmentas iš interviu „Mes kažkur skubame, ir viskas praeina pro šalį” su aktoriumi J. Budraičiu.

(„Meno pulsas”, lrytas.lt, 2014–02–17)

Zitos Kazėnienės aštuntoji autorinė paroda „Atmintis” – tai tęstinio projekto „Ilgesio klajonės/ Mano vaikystės vasaros/ Nostalgiškos kelionės“ baigiamasis pristatymas Vilniaus m. Užupio meno inkubatoriaus (UMI) galerijoje „Galera”.

Šiuose darbuose, kaip ir visoje savo kūryboje, autorė remiasi asmeniniais išgyvenimas ir prisiminimais. Tai grįždama, tai bandydama atitrūkti nuo neišsemiamos Nostalgijos temos, kūrėja suvokia, kad, laikui bėgant, regis, neįkainojama  vertybė  – prisiminimai, tiek šilti, tiek skaudūs – blanksta ir vėl atgyja gyventi, įgauna naujas formas ir vertes. Galiausiai ateina supratimas, kad pastovi ir savaiminė vertybė yra pati ATMINTIS. Juk, anot įrašo Karaliaus Saliamono žiede, „Viskas praeina, net ir šitai praeis”.

Užupio meno inkubatorius