Audiovizualinė instaliacija BŪSENOS

Autorius: Leon Somov, Karolis Paulikas
Parodos data: 2023-07-14 - 2023-08-02
Vieta: UMI galerija (Užupio g. 2A)
Parodoje eksponuojami objektai išsiskleidžia kaip subtilios mandalos, įgauna formą ir išnyksta. Kiekvieną vizualinį fragmentą akomponuoja unikalus garso takelis, tačiau tik per judesį, per buvimą erdvėje pats žmogus gali tiesiogiai panirti į instaliacijos patyrimą. Parodos partneriai - Užupio Respublikos Kultūros ir Inovacijų Ministerija

Kiekvienas vaizdas ir garsas – tai pasakojimas, kuriame sklandžiai susilieja pamatiniai, apčiuopiami, gamtiniai – ugnis, dangus, vanduo - ir skaitmeniniai, futuristiniai elementai. Ši audiovizualinė instaliacija kviečia lankytoją būti čia ir dabar, ieškoti ir atrasti savo vidinę ramybę.

Instaliacijos erdvės žaidžia su sąmonės ir pasąmonės simbolika - juoda galerijos erdvė atspindi pasąmonės refleksiją, gilią savęs, harmonijos ieškojimo būseną. Erdvėje atsiskleidžiantis mandališkas vizualas panardina į gilios meditacijos būseną. Čia atsipalaidavimo, ramybės erdvė, kurioje patirsi specialiai parodai kurto garsovaizdžio ir į aplinkos pokyčius reaguojančios vizualizacijos sintezę.

Baltas galerijos kambarys simbolizuoja sąmonę, atsiskleidžiančią per aktyvų žaidimą, kuriame vaizdas ir garsas pavaldus Tau. Instaliacija visapusiškai gimsta organiškai – garsovaizdžia įrašomi vietoje, Vilnelės pakrantėje, bevykdant pasirengimo parodai darbus.

Kviečiame instaliaciją aplankyti iki rugpjūčio 2 d.