Apie mus

Užupio Meno Inkubatorius - pirmoji ir viena didžiausių Baltijos šalyse vizualiojo meno kūrėjų bei kūrybinių industrijų bendradarbiavimo ir rezidavimo erdvė.

1500 kv. m. patalpose įkurtos vietos ir tarptautinės rezidencijos, dirbtuvių ir edukacijų erdvės bei parodų galerija; čia vienu metu reziduoja daugiau nei 30 menininkų bei kultūrinių ir kūrybinių industrijų startuolių. Vidutinė rezidencijų trukmė 3-5 metai.

Užupio Meno Inkubatoriuje mes skatiname kūrėjų verslumą bendruomeninį įsitraukimą, meno inovacijas ir menų sintezės raidą per kūrėjų tarpusavio bendradarbiavimą bei kūrybos atvėrimą šalies ir tarptautinei bendruomenei.

Užupio Meno Inkubatoriaus erdvėse reziduoja ir kūrybines idėjas realizuoja daugybės skirtingų kūrybinių sričių atstovai – nuo tvarumą skatinančių startuolių iki technologijas su menu jungiančių kūrėjų, nuo fotografų iki tapytojų, nuo skulptorių iki tekstilininkų, nuo grafikų, architektų iki tarpdisciplininio meno kūrėjų. Užupio Meno Inkubatoriuje kūrybinę veiklą taip pat vykdo vaikų ir visuomenės kūrybiškumą akseleruojantys startuoliai bei inovatyvūs kūrybiniai verslai.

Užupio meno Inkubatoriaus rezidencijos yra įsikūrusios pačiame miesto centre, Užupyje, pamėgtame ne vien vilniečių, bet ir nuolat sulaukiančio daugybė miesto svečių. Tokiu būdu Užupio Meno inkubatorius aktyviai integruojasi į Vilniaus miesto ir šalies kultūrinį ir socialinį gyvenimą ir yra atviras visuomenei. Inkubatorius išsidėstęs per dvi erdves: pirmųjų kūrėjų susibūrimus menantis pastatas prie Vilnelės ir modernus pastatas gamtinio rezervato pašonėje. Šioje išskirtinėje aplinkoje, rezidentai atranda ne tik gyvą miesto šurmulį bet ir ramybę bei kūrybinį susikaupimą švelnioje gamtos užuovėjoje.