UMI Vilnelės rezidentai
Pirmųjų Užupio kūrėjų susibūrimus menančiame pastate prie Vilnelės upės įsikūrusi įvairialypė menininkų bendruomenė: nuo fotografų iki tapytojų, nuo skulptorių iki tekstilininkų, nuo grafikų, architektų iki tarpdisciplininio meno kūrėjų.
Abijum keramika
Abijum keramika
Miglė Grigutytė. Keramika
Keramika užsiimu nuo vaikystės, tad molis - man puikiai pažįstama medžiaga. Baigiau skulptūros specialybės magistrą Vilniaus dailės akademijoje, o šiuo metu kuriu šiuolaikinę minimalistinio dizaino keramiką - esu prekės ženklo „Abijum keramika“ įkūrėja. Mano kūriniai teikia ramybės, jaukumo, šilumos jausmą į kasdienybę. Darbus galite apžiūrėti moliu kvepiančioje studijoje, įsikūrusioje ant paties Vilnelės upės kranto.
Agnė Matulevičiūtė
Agnė Matulevičiūtė
Garso menas
Kompozitorė ir garso menininkė, šiuo metu studijuojanti doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur tyrinėja ir plėtoja “užgarsio” sąvoką šiuolaikinėje muzikoje. Nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno ir šiuolaikinės muzikos, festivaliuose, menininkų rezidencijose Lietuvoje ir užsienyje. Jos parašyta muzika kino srityje buvo įvertinta nacionaliniu Sidabrinės gervės apdovanojimu.
Dan Hermouet
Dan Hermouet
Fotografija
Dan Hermouet (Nantas, Prancūzija) - Vilniuje gyvenantis vizualiųjų menų kūrėjas. Jo praktikoje nagrinėjami ir tiriami rankomis taikomi istoriniai analoginės fotografijos procesai skaitmeniniame amžiuje. Rezidencijos metu Danas daugiausia dėmesio skiria ekologiškai jautriems kūrybiniams procesams.
Eglė Valentinavičienė
Eglė Valentinavičienė
Keramika
Nors esu keramikė ir daug eksperimentuoju su molio medžiaga, fotografija, senieji jos procesai, piešimas ir rašymas papildo keramikos raišką mano kūrybos lauke. Žmogaus vidinis būvis, kaip jis susipriešina su fiziniu kūnu - mano mėgiama tema. Tokios priešpriešos nebūtinai slepiasi po vidinio konflikto sąvoka, tai paprasčiausiai žmogus. Be galo įdomus. Skulptūrų raiškoje aktyviai naudoju anatomijos žinias, įpinu siurrealizmo gijų. Rimtos temos maišosi su ironija, šmaikštumu. Siekiu žiūrovo dėmesio jį nustebindama.
Eglė Vertelkaitė
Eglė Vertelkaitė
Grafika
Gimiau 1967m. Vilniuje, mokiausi M.K.Čiurlionio meno mokykloje, baigiau VDA , grafikos specialybę, dėstau VDA tapybos bei FAMM ir animacijos katedrose, dalyvauju grupinėse parodose bei esu surengusi daugiau nei 20 personalinių parodų. Kuruoju parodas, plenerus, "Literatų gatvės projektą".
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė
Tarpdisciplininis menas
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė (gim. 1991 m. Panevėžyje) – meno daktarė, menininkė, dizainerė, tyrėja. LATGA asociacijos narė. 2010–2014 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tekstilės bakalaurą. 2017–2019 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tekstilės meno ir dizaino magistrą. Interjero tekstilės studijos „Textile Design Studio by Ieva“ įkūrėja ir pagrindinė dizainerė (nuo 2020 m.). Pastaruosius penkis metus Ieva save vadino drabužių detektyve. Nors visas jos kūrybinis kelias sukosi apie drabužius, pačių drabužių ji niekada nekūrė. Daugiau juos vertė meno kūriniais, apmąstė, tyrinėjo iš įvairių pusių ir eksperimentavo su jais. 2019 – 2024 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo dizaino specialybę meno doktorantūroje ir 2024 m. apgynusi disertaciją „(Ne)surinktos kolekcijos paslaptys: kasdienybes refleksija, interpretacija ir kontekstai lietuvių moterų aprangoje XX a. 5–8 dešimtmeciais“ gavo meno daktarės vardą.
Ieva Mackevičiūtė
Ieva Mackevičiūtė
Judesio grafika ir grafikos dizainas
Išskirtinė judesio grafikos bei grafinio dizaino srities specialistė, kurianti judančios grafikos bei animacijos darbus, redaguojanti vaizdo įrašus ir iliustracijas. Ievos naujausieji darbai apima didelio masto edukacines animacijas, mokomąją medžiagą, dokumentinius filmus ir reklamas.
Kotryna Žilinskaitė
Kotryna Žilinskaitė
Tarpdisciplininis menas
Tarpdisciplininio meno kūrėja, jungianti teatrą, šiuolaikinį šokį, vaizduojamąjį meną ir garso meno performansus. Kotryna yra aktyvi festivalių ir koncertų organizatorė, kurianti ir dalyvaujanti meniniuose spektakliuose bei performansuose. Kotrynos meninis stilius yra tarpdisciplininis ir įkvėpiantis; kūryboje dominuoja bendruomeniškumas, įtraukimas ir menas žmogaus gerovei.
Kristina Švenčionytė
LÁBA
LÁBA
Gretė Labanauskaitė. Mados dizainas
Menininkė, kuri kuria drabužių kolekcijas, parodas, instaliacijas, suvokiamus ne rega, o lytėjimu, klausa bei uosle. Mados ir meno objektus pateikdama nevizualiai, kūrėja savo darbais siekia asmenims su regos negalia suteikti galimybę lygiavertiškai pažinti madą, o regintiesiems padėti iš naujo atrasti juslių teikiamą vertę bei jų turtingumą.
Leon Somov
Leon Somov
Kompozitorius, prodiuseris
Esu muzikantas, kūryboje derinantis elektroninės ir akustinės muzikos elementus. Savo muzikos karjerą pradėjau jau 1990-aisiais, kai ėmiau kurti elektroninę muziką naudodamas įvairius analoginius ir skaitmeninius sintezatorius. Mano muzikos stilių galima apibūdinti kaip įvairių žanrų - elektroninės, džiazo, funk ir soul – mišinį. Mėgstu naudoti gyvus instrumentus, tokius kaip gitara, bosinė gitara ir būgnai, kuriuos sujungiu su elektroninių ritmų garsais ir pavyzdžiais, siekdamas sukurti savitą garsą. Mano kūrybą praturtina bendradarbiavimas su vokalistais, reperiais ir instrumentininkais.
Mykolé
Mykolé
Mykolė Ganusauskaitė. Tapyba
Mano tapybos siužetas yra Lietuvos peizažas. Kodėl būtent Lietuvos? Todėl, kad jokios kitos šalies peizažas nebus taip iki skausmo pažįstamas, nebus taip pajaustas ir suprastas, kaip savosios. Menininko tikslas – atkreipti paprasto žmogaus žvilgsnį į tai, ko jis pats galbūt nepastebėtų. Pasirinkau stebėti, koks grožis, įprastas ar neįprastas, slypi mūsų kraštovaizdyje. Tapydama gilinuosi į vaizdinio erdvę ir ją sudarančią struktūrą. Į regimą peizažą žiūriu tarsi į sceną su dekoracijomis.
Saulius Petreikis
Saulius Petreikis
Kompozitorius, atlikėjas
Mano atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archajiniai pučiamieji instrumentai, kurių esu įvaldęs daugiau nei 50. Kaskart pasirodydamas scenoje tarsi kviečiu klausytojus į spalvingą kelionę, kurioje susilieja baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garso lobynai. Kartu su grupe "Saulius Petreikis World Orchestra", jungiančia World ir folk žanrus, esame aplankę didžiąją dalį Europos. Mano kuriama muzika šiltai priimama pačios įvairiausios auditorijos, o ypač mėgstama šeimų. Be koncertinės veiklos, daug dėmesio skiriu švietimui ir senųjų lietuviškų instrumentų populiarinimui.
Severija Žukauskytė
Smaragdo Miestas
Smaragdo Miestas
Kūrybos centras
Smaragdo miestas - dinamiškas vaikų ir jaunimo centras, kuriame teikiamos vaikų darželio paslaugos, organizuojami įdomūs festivaliai, įvairios veiklos ir turiningos stovyklos. Smaragdo miestas yra įkūręs rankdarbių parduotuvę, kurioje eksponuojami ir parduodami užsienio ir Lietuvos menininkų kūriniai. Siekdami praturtinti bendruomenę, Smaragdo miesto komanda organizuoja daugybę kultūrinių renginių, nuo 2010 m. vadovauja kasmetiniam meno ir muzikos festivaliui "Gaia Gathering", kurį remia Kultūros taryba. Prie šios kūrėjo komandos veiklos taip pat priskiriamas novatoriškas projektas "Meno miškas", vienijantis įvairius menininkus ir kūrėjus, skatinant bendradarbiavimą ir įkvėpimą po vienu stogu.
Sophie Durand
Agnė Dautartaitė-Krutulė
Agnė Dautartaitė-Krutulė
Knygų dizainas
Agnė Dautartaitė-Krutulė – viena labiausiai tituluotų Lietuvos knygų dizainerių, kurios kurti leidiniai kasmet neišvengiamai dalyvauja kasmet Lietuvos kultūros ministerijos rengiamame Gražiausių knygų konkurse ir (dažniausiai) neišvengiamai būna premijuojami. Ir ne po vieną kartą. Be to, viena griežčiausių (požiūrio į knygą prasme) ir drauge – viena subtiliausių. Kaskart ji žvelgia į knygą kaip į atskirą, unikalų atvejį; kiekviena knyga atrodo, lyg būtų vienintelė, egzistuojanti čia ir dabar, ir būtent jai dabar reikia ypatingo dėmesio ir ypatingo laiko. Kiekvienai knygai A. Dautartaitė-Krutulė stengiasi surasti ir suranda unikalų pavidalą.
Artūras Morozovas
Artūras Morozovas
Fotografija
Esu jaunosios kartos žurnalistinės, dokumentinės fotografijos kūrėjas, šioje srityje tęsiu Lietuvos humanistinės fotografijos tradicijas. Darbuose nagrinėju jautrias socialines temas: karinius konfliktus, politinius neramumus, humanitarines krizes. Mano fotografijas publikavo tokios pasaulyje žinomos naujienų agentūros kaip „The Guardian“, „Al Jazeera“ ir „Der Spiegel“. Kurdamas dokumentinę fotografiją vadovaujuosi humanistinėmis vertybėmis bei pasaulėžiūra, dramatiškų istorinių įvykių ar tam tikrų socialinių aplinkybių fone stengiuosi įžvelgti žmogiškumo, jaunystės, grožio ar net moteriško švelnumo apraiškas.
Artwork Milena
Artwork Milena
Milena Liutkutė-Grigaitienė. Grafika
Esu laisvai samdoma menininkė ir iliustratorė, dirbu ir gyvenu Vilniuje, Lietuvoje. Baigusi studijas Vilniaus dailės akademijoje, pradėjau dirbti kūrybinėse industrijose - reklamos, grafinio dizaino, produktų dizaino, taip pat vizualinio meno srityse. Dabar tikrai daug dėmesio skiriu tradicinei grafikai ir iliustracijai.
Aurelija Šimkutė
Aurelija Šimkutė
Skulptūra
Esu skulptorė, juvelyrė, 2007 m. baigiau Vilniaus Dailės Akademijos Telšių Dizaino Fakulteto juvelyrikos ir kalvystės specialybę. Savo kūrybą pradėjau nuo juvelyrinių objektų, vėliau perėjau prie didesnės apimties skulptūrinių formų. Mano kūriniai nedidelio formato, glotniais paviršiais, juvelyriški, neretai matiniu, sidabru dengtu paviršiumi. Mano darbuose vyrauja žmogiškos būtybės, kurios kalba apie žmonių tarpusavio ryšius. Jos turi savus pasaulius – oazes: rutulį ar salą, ant kurių stovi, guli, sėdi, klūpo. Kartais šiuose pasauliuose tvyro vienatvė, ilgesys, o kartais – priešingai: būtybės tvirtos, optimistiškos ir veržlios – drąsiai žingsniuoja į pokyčius.
Aušra Kleizaitė
Aušra Kleizaitė
Multidisciplininis menas. Nuo linijos iki siūlo
Gimiau ir augau Kaune. J.Naujalio meno mokykloje baigiau taikomosios grafikos studijas, vėliau studijavau tekstilės specialybę, apsigyniau menų magistro laipsnį.
Mano kūrybinis procesas grindžiamas šiais principais: idėja, šviesa, istorija, estetika ir jausmas.
... nuo tada, kai save pamenu - labai myliu piešimą ... vėliau pamėgau ir siuvinėti ...
Brigita Barzdaitė
Brigita Barzdaitė
Tapyba
Nuo Šiaurės iki Vidurio Rytų – tai platumos, kurioje pažinau kūrybą.
Po ilgų eksperimentavimų ieškant tikrojo braižo, apsistojau ties abstrakčiu, bet išraiškingu pavidalu įgavusiu geometrinių formų bei grafikos elementų mišiniu.
Pagrindinė serijos tema - išlaisvinta pasąmonė ir vidaus refleksija.
Neapsiriboju vien tradiciniu menu, taip pat kuriu skaitmenines minimalistines, kartais kiek siurrealistines iliustracijas, man patrauklūs eksperimentai ir spontaniškumus be idėjinių ribų.
Dalia Juodakytė
Dalia Juodakytė
Tapyba
Vilniuje, Lietuvoje, gyvenanti vizualiųjų menų menininkė, kurianti vaizdus įvairiomis technikomis ir priemonėmis, pavyzdžiui, skaitmeniniu piešimu, tapyba, skulptūra, filmavimu, kūrybiniu rašymu ir knygų įrišimu. Mane žavi žmogaus kūnas ir siela; malonumai, nerimas, pokštai, tai, ką galime ir ko negalime pamatyti.
Dan Hermouet
Dan Hermouet
Fotografija
Dan Hermouet (Nantas, Prancūzija) - Vilniuje gyvenantis vizualiųjų menų kūrėjas. Jo praktikoje nagrinėjami ir tiriami rankomis taikomi istoriniai analoginės fotografijos procesai skaitmeniniame amžiuje. Rezidencijos metu Danas daugiausia dėmesio skiria ekologiškai jautriems kūrybiniams procesams.
Danielius Rusys
Danielius Rusys
Tapyba
Mano tapyba – tai intelektualinės, jutiminės ir pasąmoninės refleksijos, atspindinčios tiesiogines išorinio ir vidinio gyvenimo patirtis, pojūčius. Galima sakyti, kad tai pastangos tyrinėti savo smegenų ir proto turinį. Naudoju visas man žinomas ir prieinamas išraiškos technikas: pittura metafisica, intuiciją, siurrealistinę viziją, asambliažą, dadaistinę ironiją ir kitas, kurių net nebesugebu atsekti.
dubuo
Eglė Valentinavičienė
Eglė Valentinavičienė
Keramika
Nors esu keramikė ir daug eksperimentuoju su molio medžiaga, fotografija, senieji jos procesai, piešimas ir rašymas papildo keramikos raišką mano kūrybos lauke. Žmogaus vidinis būvis, kaip jis susipriešina su fiziniu kūnu - mano mėgiama tema. Tokios priešpriešos nebūtinai slepiasi po vidinio konflikto sąvoka, tai paprasčiausiai žmogus. Be galo įdomus. Skulptūrų raiškoje aktyviai naudoju anatomijos žinias, įpinu siurrealizmo gijų. Rimtos temos maišosi su ironija, šmaikštumu. Siekiu žiūrovo dėmesio jį nustebindama.
Gediminas Endriekus
Gediminas Endriekus
Skulptūra
2005 m. Vilniaus Dailės Akademijos Telšių Dailės Fakultete baigiau skulptūros specialybę. Kūryboje esu intravertiškas, kuriu spontaniškai eskizuodamas, tuomet atsirinktus tinkamus darbus realizuoju pasitekdamas medžiagas. Mano darbuose vyrauja stovinčios, sėdinčios abstrahuotos žmogiškos figūros, būtybės, primenančios gyvūnus ar augalus, kartais pereinančios į geometrines formas, minkštos, kampuotos, dinamiškos, kitos – sustingusios judesy. Savo kūryboje gvildenu žmogaus kilmės ir jo buvimo prasmės klausimus, tad darbai neretai filosofiški, atspindintys emocijas, būties dilemas.
George Gagoshidze
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė
Tarpdisciplininis menas
Ieva Baltrėnaitė-Markevičė (gim. 1991 m. Panevėžyje) – meno daktarė, menininkė, dizainerė, tyrėja. LATGA asociacijos narė. 2010–2014 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tekstilės bakalaurą. 2017–2019 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tekstilės meno ir dizaino magistrą. Interjero tekstilės studijos „Textile Design Studio by Ieva“ įkūrėja ir pagrindinė dizainerė (nuo 2020 m.). Pastaruosius penkis metus Ieva save vadino drabužių detektyve. Nors visas jos kūrybinis kelias sukosi apie drabužius, pačių drabužių ji niekada nekūrė. Daugiau juos vertė meno kūriniais, apmąstė, tyrinėjo iš įvairių pusių ir eksperimentavo su jais. 2019 – 2024 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo dizaino specialybę meno doktorantūroje ir 2024 m. apgynusi disertaciją „(Ne)surinktos kolekcijos paslaptys: kasdienybes refleksija, interpretacija ir kontekstai lietuvių moterų aprangoje XX a. 5–8 dešimtmeciais“ gavo meno daktarės vardą.
Ieva Grigienė
Ieva Grigienė
Juvelyrika
Man juvelyrika - tai nuolatinės geriausio derinio paieškos. Eksperimentuodama su tauriaisiais metalais, neapdorotais akmenimis ir netradicinėmis organinėmis medžiagomis, ieškau būdų, kaip jas sujungti į dėvimus meno kūrinius, kurie ant žmogaus kūno išreiškia unikalią visumą.
Ieva Mackevičiūtė
Ieva Mackevičiūtė
Judesio grafika ir grafikos dizainas
Išskirtinė judesio grafikos bei grafinio dizaino srities specialistė, kurianti judančios grafikos bei animacijos darbus, redaguojanti vaizdo įrašus ir iliustracijas. Ievos naujausieji darbai apima didelio masto edukacines animacijas, mokomąją medžiagą, dokumentinius filmus ir reklamas.
Julija Skudutytė
Julija Skudutytė
Tapyba
Esu menininkė – akvarelininkė, 2020 metais baigusi magistro studijas VDA įvietinto meno katedroje ir tais pačiais metais įstojusi į Lietuvos Dailininkų Sąjungą. Pagrindinė mano nagrinėjama tema yra apie daiktų ir žmonių santykį. Darbuose dažniausiai vaizduoju interjerus, prikauptus daiktų - šiukšlių. Tačiau neapsiriboju vien tapyba, stengiuosi įgyvendinti įvairias idėjas, reikalaujančias ir kitų išraiškų, tokių kaip instaliacija, skulptūra, video ar animacija. Kūryboje mane domina absurdas, ironija ir darbo kontekstualumas.
LÁBA
LÁBA
Gretė Labanauskaitė. Mados dizainas
Menininkė, kuri kuria drabužių kolekcijas, parodas, instaliacijas, suvokiamus ne rega, o lytėjimu, klausa bei uosle. Mados ir meno objektus pateikdama nevizualiai, kūrėja savo darbais siekia asmenims su regos negalia suteikti galimybę lygiavertiškai pažinti madą, o regintiesiems padėti iš naujo atrasti juslių teikiamą vertę bei jų turtingumą.
Marius Abramavičius Neboisia
Marius Abramavičius Neboisia
Fotografija, tapyba
Marius Abramavičius-Neboisia gimė Vilniuje, augo Vilniuje ir dažnai gyvena Vilniuje, bet dar dažniau jis keliauja po tolimas ir artimas šalis. Marius yra surengęs per 60 individualių parodų įvairiose pasaulio vietose. Menininkas mėgsta statyti akmenų vertikales-bokštus, pagavęs vėją su aitvarais kelia į dangų didžiulius paveikslus-vėliavas.
Šiandien tapytoją, fotomenininką, keliautoją, rašytoją, poetą ir aitvarų meistrą Marių Abramavičių-Neboisia galima sutikti Užupyje ir Tibete, Azerbaidžane ir Graikijoje. Jį galima sutikti sielos kelionėse.
Migloko
Migloko
Miglė Vilčiauskaitė. Muzika
Dainų atlikėja ir autorė, ji išsiskiria savitu muzikos stiliumi ir įvaizdžiu. Miglė yra baigusi džiazo vokalo studijas Vilniaus universitete. Atlikėja yra žinoma ne tik dėl savo muzikos, bet ir savito įvaizdžio, scenos dekoracijų bei atvirų pasakojimų apie savo gyvenimą.
Monika Gedrimaitė
Monika Gedrimaitė
Keramika tekstai erdvės
Monika Gedrimaitė yra jaunosios kartos keramikė, baigusi magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dalyvavusi daugiau kaip dvidešimtyje grupinių parodų ar projektų, surengusi personalinių parodų. 2018 m. menininkė V-joje Vilniaus keramikos meno bienalėje „Indo vizija“ apdovanota diplomu už filosofinę indo temos interpretaciją.
Morta Jonynaitė
Morta Jonynaitė
Tekstilės menas
Tyrinėdama pasaulį per lytėjimą, naudoju tradicines tekstilės technikas, bandydama užčiuopti įvairius reiškinius. Rankinis audimas ir mezgimas - tai archajiški amatai su aiškiu tinkleliu, kurį naudoju kaip pagrindą pasakojimui. Pristatydama savo darbus instaliacijos formatu, siekiu sukurti intymias erdves, kuriose susikirstų skirtingos patirtys ir jų dalyviai.
Nojus Petrauskas
Nojus Petrauskas
Painting
A painter, whose works are characterised by a chaotic system of images, surrealistic elements, a tendency towards the absurd, a constant balancing act between the real and the unreal, between beauty and ugliness. He draws inspiration from 15th-16th century Central European paintings and some contemporary painters.
Okarukas
Okarukas
Butō šokio teatras
OKARUKAS – tai vienintelis butō∗ šokio teatro kolektyvas Baltijos šalyse, kurį, įtraukdami jaunos kartos lietuvių aktorius, šokėjus ir performanso menininkus, 2017 m. subūrė Paryžiuje rezidavę menininkai: lietuvių kilmės choreografė Sakurako, 20 metų gyvenanti ir kurianti užsienyje, bei prancūzų elektroninės muzikos kompozitorius ir performanso menininkas Phil Von.
2012 m. Sakurako įkūrė butō šokio trupę „Re-United Now-Here“, kurios spektakliai buvo sėkmingai pristatyti Olandijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje. 2015 m. Sakurako perksikėlus į meninę rezidenciją Château Éphémère Paryžiuje, "Re-United Now-Here" buvo įregistruota kaip šokio teatras Prancūzijoje. 2017 m. vesdama butō šokio seminarus Lietuvoje, nusprendė perkelti trupės veiklą į Lietuvą bei kurti su lietuvių šokėjais. Taip atsirado butō šokio teatras OKARUKAS ir nuo 2017 m. rugsėjo Sakurako pradėjo aktyvią veiklą Lietuvoje ir dėsto butō šokio discipliną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Paulius Zavadskis
Paulius Zavadskis
Fotografija
Į fotografiją atėjau iš „judančių vaizdų” pasaulio, kino. Ilgą laiką dirbu su kino montažu, esu montažo režisierius. Darbas su judančiu vaizdu, matyt, išmokė galvoti, pamatyti, atsirinkti ir gerbti „kadrą“: juk fotografinis kadras yra kiekvieno kino kadro dalis. Tačiau fotografijos stebuklas yra tai, ką vadinu „pagava“ – sustabdyta akimirka, čia pat tampanti istorija. Artimiausia man yra fotografijos dokumentiškumas. Štai kodėl ir kamerą laikau visada šalia, nes juk niekados nežinai… Dažnai fotografuoju savo aplinką, žmones, kuriuos pažįstu.
Rokas Blinstrubas
Rokas Blinstrubas
Tatuiruočių meistras
Tatuiruočių meistrystėje dirbu jau daugiau nei 20 metų. Įkvėpimo semiuosi iš archajiškų kultūrų, jose dominuojančios simbolikos, su tatuiruočių menu susijusių tradicijų. Esu vienas iš unikalaus, didelius kūno plotus dengiančių, japoniškų “Irezumi” stiliaus tatuiruočių pradininkų Lietuvoje.
Severija Žukauskytė
Simona Rukuižaitė
Simona Rukuižaitė
Tarpdisciplininis menas
Esu vizualaus meno kūrėja ir tyrėja. Mano kūrybos ašis – medžiagiškumas, kurį tyrinėju pasitelkusi žemės kilmės (neorganinius) bei botaninius (organinius) pigmentus. Kūrybinėse paieškose sujungiu tradicinius pigmentų išgavimo metodus, jų interpretacijas, geologijos sritį bei (al)cheminius medžiagų virsmo procesus.
Šiuo metu studijuoju Meno (dailės krypties) doktorantūrą Vilniaus Dailės Akademijoje.
Sophie Durand
SPACES SPACES SPACES
SPACES SPACES SPACES
Agnė Stirnė ir Oskaras Stirna. Tarpdisciplininis menas
SPACES SPACES SPACES yra tarpdisciplininių menininkų Agnės ir Oskaro Stirnų duetas. Jų kūryba pasižymi skulptūrišku gamtos stichijų įgalinimu ir jų kombinavimu su mechaninėmis priemonėmis. Menininkų kūrinių konceptai dažnai iš pagrindų gilinasi į aplinkosaugos iššūkius ir socialinius paradoksus.
Tadas Kazakevičius
Tadas Kazakevičius
Fotografija
Mano atėjimas į fotografiją gana paprastas ir labai žmogiškas - kaip ir daugelis jaunų fotografų, įsigijau savo pirmąjį aparatą būdamas 23-ejų. Tačiau kaip fotografas „gimiau“ atradęs juostinę fotografiją kartu su savo pirmuoju juostiniu fotoapartu. Vos analoginė juosta pateko į mano rankas, kaipmat patraukė prie kasdienio žmogaus. Pasakoti jo istorijas, išklausyti, keliauti ir ieškoti.
Vilija Kvieskaitė
Vilija Kvieskaitė
Iliustracija
Vilija Kvieskaitė – grafikos dizainerė, kurios kurtus darbus galite išvysti keliaujančius su žmonėmis mieste. Ji šypsosi, kai pamato mieste beklaidžiojantį pačios kurtą maišelį, atšvaitą ar kokį ženkliuką. „Nieko rimto“ savo kelią ji pradėjo kaip dizainerė ir būti dizainere vaikų literatūros leidykloje jai reiškė didelę atsakomybę – „Knyga tarp visų leidybinių dalykų man yra garbingiausioje vietoje. Atsimenu, kaip jaudinausi atkeliaujant pirmosios savo ruoštos knygos tiražui – vis žvilgčiojau pro langą, kaip iš sunkvežimio buvo kraunamos dėžės knygų, labai daug dėžių! O tada bėgau į sandėlį atplėšti pirmosios dėžės“, – pasakoja Vilija. O nuo 2017 metų rugpjūčio mėnesio ji džiaugiasi pirmąja pačios iliustruota knyga „Riešutortas“.